JASANA, czyli ja sama.

Na sam początek będzie bardzo szczerze i od serca. Pomyślałam, że pierwszy wpis to warto zacząć od przedstawienia się. Nikogo chyba nie zdziwi, że JASANA to JA SAMA. Jako mała dziewczynka podobno ciągle powtarzałam, że ja wszystko chce zrobić sama. I tak mi jakoś zostało. Charakterne ze mnie dziewcze. Lubię być sobie sterem i okrętem. Nie mam nic przeciwko pracy w grupie, żeby nie było! Ale jednak tak mnie jakoś prowadzi los, że do wszystkiego co mam dochodziłam krok po kroku – sama.

 Czasem mi z tym dobrze, a czasem chce się aż krzyczeć przez łzy o pomoc. Rzadko do tego dopuszczam, choć też staram się uczyć o nią prosić. Bo żaden książę na białym rumaku nie czeka za rogiem by podać ramię jak się potkniesz. Przynajmniej nie za moim rogiem. A może ja go poprostu nigdy nie wypatrywałam? No w każdym razie potykam się jak każdy. Albo inaczej – spadam z całym impetem i obdzieram sobie kolana. Ale to też jest ok! A nawet bardzo ok! Najlepsze lekcje pokory i największy rozwój w moim życiu wynikał zawsze z kryzysów. Nie będę Was zanudzać swoją listą porażek, bo ona podobna do każdej innej. Edukacja, kasa, faceci, niespełnione marzenia. W tym ostatnim postawiłam się kosmosowi. Dopiero po 30stce ale jednak. Poszłam pod prąd. Zaczęłam w końcu słuchać siebie! Lepiej późno niż wcale! Bo niby ja sama wszystko zawsze, a jednak był zawsze strach, więc lepiej nie naginać „norm” społecznych. Notorycznie więc dawałam się robić,.

A wiesz co? Teraz mam to gdzieś. I tak! Chwila prawdy! Za chwilę skończę 35 lat. Nie mam własnościowego mieszkania. Nie mam faceta. Za to mam kilkakrotnie złamane serce. Nie mam dzieci. Nie mam nawet psa. Nie mam stałej pensji. Za to mam dużo pieczątek w paszporcie. Mam pasję, której tak długo szukałam. Startuje z projektem, w którym jestem zakochana po uszy. Mam wspaniałych przyjaciół. Znajomych na całym świecie. Mam siebie! Taką jaką chcę być! Jestem szczęśliwa! I bardzo chcę pomóc w tym samym Tobie!  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *